LIGGFÅTÖLJ, 1900-talets andra hälft.

Underrede i bambu och rotting. Lös, reglerbar sits med dyna klädd med gult tyg. Sits diameter 120 cm.

Bruksslitage, fläckar, torrsprickor. Några skador och lagningar. Rotting saknas delvis.

Utropspris
1 500 SEK