BÖCKER, 5 volymer, Svenskt Konstnärslexikon I-V, Allhems Förlag, 1952-1967.

Halvfranska band. Tre med omslag. Roosval, Johnny & Lilja, Gösta (red.), Svenskt konstnärslexikon: tiotusen svenska konstnärers liv och verk. 1, Abbe-Dahlander, verk. 2, Dahlbeck-Hagström, verk. 3, Hahn-Lunderberg, verk. 4, Lundgren-Sallberg, verk. 5, Sallinen-Övrabymästaren.

Bruksslitage. Omslag med fläckar och skador. Ej fullständigt genomgångna.

Utropspris
1 500 SEK