SPETSGLAS 5 st, STARKVINSGLAS 2 st SAMT POKALGLAS, 1700-tal, sannolikt England.

Fem st med trumpetformad kupa med slipad dekor av girlang, två + en med airtwist i benet samt slipad dekor av vinranka, höjd 16-20 cm.

Flertalet kantoch fotnagg.

Utropspris
3 000 SEK