BOKSKÅP, jugend, 1900-talets början.

Vitlackerat. Rak form. I fronten två lådor och två glasade dörrar. Bredd 88, djup 37, höjd 191 cm.

Slitage, senare bemålning. Färgbortfall, mindre sprickor. Nyckel saknas.

Utropspris
3 000 SEK