SOFFA OCH FÅTÖLJ, "Capri", Johannes Andersen, Trensum Möbelfabrik, 1900-talets andra hälft.

Fast stoppad rygg. Lösa plymåer i sits. Snurrbar fåtölj. Soffans längd 224 cm.

Slitage. Repor och märken. Klädsel med slitage och fläckar. Fåtölj med solblekt klädsel.

Utropspris
12 000 SEK