FICKUR, 18K guld, märkt Hansa, 1900-talets första hälft.

Vitemaljerad urtavla med svarta siffror samt sekundvisare. Innerboett av metall med inskription. Diameter 49 mm.

Ej funktionstestad. Bruksslitage.

Utropspris
2 500 SEK