MATSERVIS, porslin, 71 delar, "Chippendale", Rosenthal.

Förgylld, profilerad kant. 24 mattallrikar, tolv djupa tallrikar, tolv större assietter (21,5 cm), 18 mindre assietter (17,5 cm), två ovala uppläggningsfat i olika storlek, två skålfat i olika storlek samt en såssnipa.

Smärre bruksslitage. Smärre bortfall i förgyllningen. Enstaka nagg och sprickor.

Utropspris
3 000 SEK