Allmoge
699096

BÄNK/BORD, allmoge, 1800-tal.

BÄNK/BORD, allmoge, 1800-tal.

Målat trä. Används som bänk eller bord. Bordets diameter 82 cm, höjd 59 cm.

Bruksslitage. Färgbortfall. Sprickor och avslag. Renoverad, kompletterad och lagad. Rost. Repor. Ostabil. Som bord mycket ostabilt samt med ojämn skiva.

Utropspris
1 800 SEK