Kai Christensen

(Danmark, Född 1918)
Kai Christensen
(Danmark, Född 1918)

MATGRUPP, 7 delar, möjligen Kai Kristiansen, Danmark, 1900-talets tredje kvartal.

Fanerad med jakaranda. Bord med två iläggsskivor. Längd 120+ 50+ 50 cm, bredd 120 cm, höjd 74 cm. Sex stolar med läderklädda sitsar och ryggbrickor. CITES-intyg medföljer.

Bruksslitage. Märken, sitsar med större märken. Fläckar och ställvis blekt. En stol med lagat ryggstöd. Torkad stoppning.

Utropspris
7 000 SEK