VITRINSKÅP, rokokostil, 1900-talets första hälft

Fanerat i olika träslag. Intarsiadekor av blomster. Invändigt klädd i vinröd textil, hyllplan. Svängda ben. Dekorelement i metall. Bredd 78, djup 45, höjd 171cm, Nyckel finns.

Slitage. Fanerskador. Nyckelbricka saknas.

Utropspris
4 500 SEK