BOKHYLLOR, 3 st, Bertil Fridhagen, Bodafors, 1900-talets tredje kvartal.

Teak. Justerbara hyllplan samt skjutbara dörrpar med bakomliggande, grönmålade hyllinredningar. Brännmärkt. Längd 90 cm, djup 46 cm respektive 25 cm, höjd 173 cm respektive 100 cm.

Bruksslitage. Repor, stötmärken samt fläckar. Enstaka skador. Ena glasdörren på en av hyllorna saknas.

Utropspris
2 000 SEK