LEKSAKSHÄST, 1900-talets början.

Bemålad i brunt och svart på fotplatta med rullhjul i trä. Fotplattan målad i grönt. Tömmar i flätat tyg. Höjd ca 47, längd 50 cm.

Slitage och färgbortfall. Klippt man.

Utropspris
1 500 SEK