GLASSERVIS, 115 delar, 1900-talets första hälft.

Rutslipad dekor, rund fot. 15 champagneskålar, 14 rödvinsglas, 15 vitvinsglas, 9+13 starkvinsglas, 6 seltersglas, 7 seltersglas större, 12 höga glas, 3 karaffer, 11 likörglas, 10 snapsglas. 5 champagneskålar, 6 starkvinsglas, 7 vinglas samt 2 skålar på fot med annan dekor medföljer.

Nagg.

Utropspris
7 000 SEK