SKÅP, "Undantaget", Carl Malmsten, 1900-talets andra hälft.

Sannolikt mahogny. Snedställda sidor. Överskåp med glasat dörrpar och bakomliggande hyllplan av glas. Underskåp med dörrpar och bakomliggande hyllplan. En utdragbar avlastningsskiva. Längd 96, bredd 33, höjd 177 cm. Nyckel finns Nyckel finns.

Utdragsskiva saknas. Större fuktfläck. Bruksslitage. Repor och märken.

Utropspris
1 500 SEK