BORDSGARNITYR, 6 delar, silver och glas, Mogens Klarschow, Köpenhamn, 1821.

Sockerskålar, ett par, samt fyra saltkar. Genombruten dekor av druvklasar. Uppsvängda hänklar på sockerskålar, saltkar med hänklar i form av lejonmaskaroner. Insatser i slipat glas. Höjd 7- 19 cm.

Bruksslitage. Nagg. Smärre skador.

Utropspris
8 000 SEK