GLASSERVIS, 101 delar, "Prince", Ann och Göran Wärff, Kosta, 1900-talets slut.

Slipad dekor. Elva champagneglas (22 cm), tolv starkvinsglas (10,5 cm), 13 coupeskålar/champangekupor (12 cm), 13 grogglas (14,5 cm), 13 likörglas (7 cm), tretton whiskyglas (7,5 cm), tolv punschglas (5 cm), åtta selterglas (13 cm), ishink, skål på fot, tre askfat i olika storlekar samt en liten skål. Etikettmärkta.

Bruksslitage. Smärre repor och nagg.

Utropspris
8 000 SEK