SPEGEL, empir, 1800-talets början.

Bronserad. Ram med dekor av äggstav. Krön med lejonmaskaron samt festonger. Ca 108 x 47 cm.

Bruksslitage. Sprickor. Några bortfall och fläckar. Renoverad och kompletterad, senare glas samt bronsering.

Utropspris
2 000 SEK