LÄKARSKÅP, omkring 1900-talets mitt.

Lackerad plåt. Ovantill glasade sidopartier samt skåpsdörr. Tre hyllplan i glas. Undertill dörr med bakomliggande hyllplan. Bredd 60 cm, djup 35 cm, höjd 170 cm.

Slitage. Senare bemålad. Märken, repor, anlöpningar. Märkt med spritpenna.

Utropspris
4 000 SEK