TAKLAMPA, Saturnusmodell, 1900-talets mitt. Höjd 70 cm.

Stomme i vitmetall, kupa i gultonat glas samt lös glasskiva med frostade ränder. Diameter 56 cm

Ej funktionstestad. Slitage, ställvis anlupen. Lösa glasskivan med två fläckar.

Utropspris
2 500 SEK