Madeleine Pyk – en samling F769

SKÅP, "Calmare Nyckel", Carl Malmsten, 1900-talets andra hälft.

Ek. överdel med skåpsdörrar med bakomliggande hyllinredning, underdel med två lådor samt skåpsdörrar med bakomliggande hyllinredning, längd 117 cm, bredd 45 cm, höjd 175 cm. Nyckel finns. Nyckel finns.

Bruksslitage. Blekt. Mindre repor och märken. Nyckel finns.

Utropspris
4 000 SEK