ROTTINGMÖBLER, 5 delar, 1900-talets mitt.

Bambu och rotting. Två tidningsställ i olika storlek höjd 50-59cm. Karmstol med lös textilklädsel. Bord med glasskiva, längd 111, bredd 61, höjd 62cm. Blombord med spaljé, glasade skiva, bredd 94, djup 32, höjd 150cm.

Slitage. Fläckar. Smuts. Sprickor.

Utropspris
2 500 SEK