Ljus urtavla med arabiska siffror. Liten sekundvisare. Boettnr 96369. Serienr. 829024. 18 stenar. Justerad i fem positioner. Boettens diameter 25 mm exkl krona.
Slitage. Repor. Mindre märken. Ej funktionstestad.
Enligt uppgift kaliber 12-120.