BOKSTÖD, MARIANNE BRANDT, ett par, Ruppelwerk, Gotha, Tyskland 1930-tal.

Emaljerad metall, dekor i gult, svart, gult och silver. Märkta "geschützt RUPPEL". Längd ca 11 cm, höjd ca 14 cm.

Slitage, märke, emaljbortfall.

Utropspris
1 500 SEK