FAT, ett par, porslin, sannolikt märkta av P. Regout, Maastricht samt omkring sekelskiftet 1900

Runda med konturerad kant i två färger, porträtt av Kejsar Napoleon I av Frankrike (1769-1821). Diameter 18,5 cm.

Slitage, krackelyrer, en med mindre nagg.

Utropspris
1 500 SEK