SPEGEL, empire, Jon Frisk (1787-1849), Stockholm, 1800-talets första hälft.

Förgylld, bronserad och målad. Dekor av klassisk figurscen, fleuroner och bladverk. Märkt med etikett. Ca 162 x 82 cm.

Ytskikt med slitage. Fläckar. Repor. Några torrsprickor.

Utropspris
10 000 SEK