CHIFFONJÉ, nyrenässans, OCH PIGTITTARE, 1800/1900-tal.

Fyra lådor och fällbar skrivskiva, valnöt och mahogny, skuren dekor. Bredd 101, djup 49, höjd 147 cm. Pigtittare med bladslingor. En nyckel saknas(inre skåp), en ej tillhörande. Bredd 61, djup 31, höjd 90 cm. Nyckel finns.

Repor och märken, sprickor, pigtittare med lagningar. Delvis blekt.

Utropspris
2 000 SEK