SEKRETÄR, 1900-talets första hälft.

Målad och bronserad. Kannelerade ben. Nedfällbar skrivklaff med bakomliggande lådor och skrivinredning. Två lådor under klaff. Bredd 81. Djup 47. Höjd 105 cm.

Slitage. Repor och märken. Färgbortfall. Mindre torrsprickor. Skrivklaff och inredning med fläckar och fanerskador. Nyckel saknas.

Utropspris
2 000 SEK