BÄGARE, silver, Johan Ludvig Klint, Norrtälje, 1817. Vikt ca 617 gram

Rund fot med vridna knäckar. Svisselerad dekor. Delvis förgylld samt invändigt förgylld. I botten infällt mynt Gustaf IV Adolf, 1806. Höjd 22 cm.

Slitage. Gravyr. Bucklor.

Utropspris
5 000 SEK