HAGELBÖSSA, flitlås, Tyskland ca 1730.

Låsbläcket och beslagen graverade och signerade Caspar Schlesser, mässingsbeslag. Tot. längd 159 cm.

Slitage, skador. Ej funktionstestad.

Utropspris
1 900 EUR