Ilmari Lappalainen

(Finland, 1918-2006)
Ilmari Lappalainen
(Finland, 1918-2006)

VILSTOL OCH FOTPALL, "Pulkka", Ilmari Lappalainen. Tidigt 1970-tal. Modellen formgiven 1968.

Aluminiumstomme och brun läderklädsel.

Bruksslitage, repor, fläckar, smärre ytskador, slitet läder.

Utropspris
500 EUR