GOLVUR, England, sent 1700-tal.

Fodralet fanerat med mahogny, urtavla av mässing märkt Edn Aldy Lincoln, höjd 226 cm. Nyckel finns.

Ej funktionstestad, pendel med skada, smärre sprickor, ytslitage.

Utropspris
4 000 SEK