DOSA, silver, Georg Henrik Åkerberg, Växjö 1827. Vikt ca 44 gram.

Spetsmodell. Invändigt förgylld. Lock med graverat monogram. Längd 7 cm.

Några repor.

Utropspris
2 000 SEK