Madeleine Pyk – en samling F769

SOFFA, Bröderna Andersson, 1900-talets andra hälft.

Tresitssoffa. Lösa plymåer i rygg och sits. Klädd i "Lotus Lin", formgivet av GP & J Baker. Längd 220, bredd 85, höjd 78 cm.

Slitage. Fläckar och blekning. Enstaka hål på plymå.

Utropspris
8 000 SEK