TALLRIKAR, 7 st, porslin, "Astrolabio", Fornasetti, Milano, Italien, 1900-talets mitt.

Tryckt dekor i svart-vitt samt förgyllning, märkta "ASTRO LABIO FORNASETTI MILANO MADE IN ITALY", nr 1, 1, 2, 3, 4, 5 och 6, diameter 21 cm.

Repor, dekor med slitage.

Utropspris
5 000 SEK