Axel Petersson Döderhultarn

(Sverige, 1868-1925)
Axel Petersson Döderhultarn
(Sverige, 1868-1925)

AXEL PETERSSON DÖDERHULTARN, skulpturer, 3 st, snidat trä, hand- och stämpelsignerade, två daterade 1918.

Figurer ur begravningsfölje. Två mans- och en kvinnofigur. Bemålade. Höjd 24 - 26 cm.

Någon repa.

Utropspris
20 000 SEK