Thyra Knut-Ekwall de Ullman

(Sverige, 1881-?)
Thyra Knut-Ekwall de Ullman
(Sverige, 1881-?)

THYRA KNUT-EKWALL DE ULLMAN, Olja på duk, signerad och daterad 1898.

I tankar. Duk 61 x 51 cm.

Nålstick i hörnen. Obetydliga skrapmärken.

Utropspris
5 000 SEK