Gunnel Nyman

(Finland, 1909-1948)
Gunnel Nyman
(Finland, 1909-1948)

GUNNEL NYMAN, vas "Snäckan". Signerad Riihimäen lasi Oy Gunnel Nyman". 1950-tal.

Höjd 13 cm.

Bruksslitage.

Utropspris
300 EUR