HYDROMETER samt KOMPASS.

HYDROMETER samt KOMPASS.

1900-talets början, hydrometern märkt W.J. Holst Malmö, kompassen märkt A. Hysing Stockholm nr 150.

Ej funktionstestade, bruksslitage, kompasslådan med lagning och slitage.

Utropspris
1 500 SEK