SERVIS, 42 delar,"Lotus", Rörstrand, flitngods, 1900-talets mitt/andra hälft.

Bestående av;
1 terrin med lock,
1 såsskål,
2+1+3 ovala karotter,
2+2+4 rektangulära uppläggningsfat,
3 tallrikar (diameter 24 cm),
12 djupa (diameter 24 cm),
7 assietter (diameter 21,5 cm),
4 bärtallrikar (diameter 15 cm).

3 tallrikar med nagg, 2 assietter med nagg, 1 uppläggningsfat med nagg.

Var i produktion 1956-71.

Utropspris
2 000 SEK