VAS, glas Karl Lindeberg, Kosta, Jugend 1900-talets början.
Modell 109. Överfångsglas med dekor av klöver i grönt mot ofärgad matterad fond. Signerad Kosta KL 109. Höjd 6 cm.
Slitage, smuts.