SERVISDELAR, 28 stycken, "Monaco", porslin, Rosenthal, 1990/2000-tal.

Förgylld kantdekor med akantusrankor.
4 mattallrikar, d 26 cm
6 djupa tallrikar, d 21 cm
13 förrättstallrikar, d 21 cm
2 assietter, d 19 cm
1 gräddkanna, h 11 cm
2 serveringsfat, l 28 cm

Obeydligt slitage. Limrester, klisterlappar.

Utropspris
3 000 SEK