WOLTER GAHN/ISAC GUSTAF CLAESSON, teckning, ritningar, förslag till annex Riksdagshuset Stockholm, Mynttorget.

Teckning i kol och blyerts av I.G. Claesson och W. Gahn, signerad Gustaf Claesson. Plan/ritning i tusch och blyerts signerade Gustaf Claesson och W. Gahn. Tre foton av Kungliga slottet, Mynttorget, Bondeska Palatset.
Kartongerna ca 67 x 57 cm.

Fläckar, slitage. Kartongerna med nålstick i hörnen, mindre defekter längs kanterna.

Utropspris
1 500 SEK