Hanna Winge

(Sverige, 1838-1896)
Hanna Winge
(Sverige, 1838-1896)

HANNA WINGE, olja på duk, signerad och daterad 1874

Interiörf med handarbetande moder, 40 x 33 cm.

Duklagning, retuscher, mindre färgbortfall, ram med mindre pastellageskada.

Utropspris
5 000 SEK