GLASSERVIS, 24 delar, "Kent", Elis Bergh, Kosta.
Slipad dekor i bland annat form av romber. 11 vitvinsglas (höjd ca 12 cm), 8 starkvinsglas (höjd ca 9,5 cm), 5 champagnekupor (höjd ca 10,5 cm).
Bruksslitage, repor och märken. Sprickor, avslag samt nagg.