VITRINSKÅP, Chippendale-stil, 1900-tal.

Mahogny, uppsvängt genombrutet krön, upptill två glasade spröjsade dörrar, nedtill hylla samt två lådor, rikt skuren skulpterad dekor, längd 89, bredd 42, höjd 205. Nyckel finns.

Bruksslitage, sprickor, märken, mindre nagg.

Utropspris
2 000 SEK