Fanerat med teak. Dörrpar med bakomliggande hyllplan. Mittendel med nedfällbar lucka och bakomliggande hyllplan. Tre lådor. Bredd 199. Djup 45. Höjd 73 cm.
Fanerskador. Fläckar. Slitage, repor och märken.