TERRIN, silver, C.G. Hallberg, Stockholm, 1919. Vikt ca 2060 g.

Svängande hänklar samt fötter i form av akantusblad. Lockknopp i form av pinjekotte. Längd 30, höjd 25 cm.

Slitage. Förgyllning med omfattande slitage. Gravyr.

Utropspris
10 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

15. Byrå, av Gustaf Foltiern (mästare i Stockholm 1771-1804), Gustaviansk.
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
Aktuellt bud:
- SEK