BORD, troligen Viggo Boesen, Danmark 1900-talets mitt.

Flätad rotting och bambu. Rektangulär råglasskiva, längd 105, bredd 61, höjd 58 cm.

Bruksslitage, märken, något blekt.

Utropspris
2 000 SEK