KARMSTOL, Louis XVI-stil, Frankrike sent 1800-tal.

Ek. Fast, stoppad sits och rygg. Bredd 64,5 cm, sitthöjd 46 cm, totalhöjd 104 cm.

Senare botten, förstärkningar och klädsel. Lagningar. Enstaka, smärre sprickor.

Utropspris
200 EUR