BRICKA, SOCKERSKÅLAR, 2 st samt BRICKA, silver, 1900-tal. Vikt ca 712 gram.

Bricka med konturerat brätte, 1958, längd 22 cm. Sockerskål och gräddkanna, rokokostil, höjd 5 och 8 cm. Sockerskål i renässansstil, på delfinben, dekor av bladverk, höjd 13 cm.

Några repor.

Utropspris
2 000 SEK